Pokud se ti líbil tento příspěvek - sdílej!

 

Lidé se vždy uchylovali k věštbám a otázkám: Co mě čeká? Co bude? Vzpomeňme si např. na starověk a Pýthie Delfské či Sibilu. Jenomže jak tehdy věštby vypadaly? Lidem byla sdělena věštba, kdy co v transu kněžka řekla, s tím člověk odcházel. Málokdy se zde objevila časová jednotka, nebo detailní informace o okolnostech naplnění věštby. Věštba se týkala zásadních zlomů a neřešily se zde běžné starosti, či problémy. Nelze si nepovšimnout, jak se naplnění věštby snažili někteří lidé vyhnout a je otázka, jestli by se věštba naplnila, kdyby se před ní nesnažili utíkat, často i přes amorální a vražedné jednání. Kdyby nedělali rozhodnutí ve strachu z jejího naplnění… Dnes se lidé dožadují věštby z přesností zlatnické váhy, kdy často vymáhají informace o nezvratném osudu i v případech, kdy na vývoj situace mají vliv pouze oni. Často bývají tedy věštby zneužívány jako alibi pro zbavení se zodpovědnosti sama za sebe.


Povězme si něco o náhledech do budoucna z karet. Z čeho takový náhled do budoucna vlastně vychází? Veškeré náhledy do budoucna se odvíjí od aktuálního nastavení člověka, kdy stačí drobná změna ve vašem smýšlení a následném jednání a měníte si budoucnost. Je pravda, že jsou některé události dané a nelze se jim vyhnout. Přesto má člověk více svobody, než si sám myslí. Dokonce i karma je do jisté míry řešitelná, protože je to akce, která čeká pouze na vaši reakci.
Je umění se správně ptát a správná otázka určitě není: “co se stane?”… ale: “jak se k situaci postavit a co si z toho vezmu? Jak vše vyřeším?” Cítíte zodpovědnost za sebe a svůj život, nebo toto raději přenecháte jiným? Proto nechtějte nadiktování zcela jasné budoucnosti typu: “potkáte muže v červených kalhotách, který přijede v zeleném Jaguáru, a to bude ten pravý…”.

Ono, upřímně řečeno, i to, že člověk obdrží informaci, může budoucnost pozměnit. Informace mají zásadní vliv na chování člověka – a jsem opět u akce a reakce. Svým chováním můžete ledasco uspíšit, ale také oddálit, nebo si cestu zcela změnit. Lidská psychika dokáže divy a informace, která je brána jako definitivum, má schopnost přivodit psychosomatické jevy. Člověk se na danou budoucnost naladí a svoji psychikou ji časem převede do reality. Následuje tedy ovlivnění dalšího vývoje života z vašeho nitra.
Není tedy lepší, než vyžadování věštby, hledat řešení a cestu?


Pokud se ti líbil tento příspěvek - sdílej!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *