Pokud se ti líbil tento příspěvek - sdílej!

Šla jsem na domluvené setkání  s přítelem. Nejednalo se o schůzku, na kterou bych se těšila, protože mě čekal závažný rozhovor o budoucnosti nás dvou. Vzhledem k tomu, že se mi v noci zdál jasnovidný sen, věděla jsem, že schůzka skončí rozchodem. Během schůzky jsem si musela ke své nelibosti přiznat, že se rozhovor odehrává přesně, jako ve snu z minulé noci. „Víš, já tě mám rád, ale ne tak, jak by sis přála. Nechci ti ublížit, ale náš vztah asi končí….“ Přesně slovo od slova jako ve snu. Ze snu jsem ale také věděla, že se ke mně vrátí. Ve snu jsem se po této větě s očima v slzách rozběhla ze schodů dolů a utíkala od něho pryč. On ale po chviličce na mě začal volat: „Neutíkej, chci být s tebou!! Počkej na mě!“ a rozběhl se za mnou. Tímto sen končil a já jsem se probudila.

Rozchod mě hodně bolel, ale bolest jsem tišila vzpomínkou na sen. Vrátí se ke mě a budeme spolu. Po dvou měsících přišla další rána, svatební oznámení! Do čtyř měsíců se oženil a samozřejmě ne se mnou. Po jeho svatbě jsem sen zatlačila hluboko do sebe. Prohlásila jsem ho sama před sebou jako odraz mého toužebného přání. Musela jsem se začít smiřovat s tím, že je úplný konec. On do mého života nepatří a patřit nikdy nebude. Občas jsem si na sen vzpomněla, ale tyto myšlenky jsem rychle zaháněla, protože je přeci ženatý s jinou. To je konec!

Jenže nebyl. Po dvou a půl letech mě najednou začal vyhledávat. Ihned jsem si vzpomněla na sen….vrátil se! „Ale on je ženatý!“ řvala jsem sama na sebe. Ne, sen je nereálným. Sice projevuje o mě zájem, ale ženatý chlap? To nemá budoucnost, má doma manželku. Opak se stal pravdou. Jejich životní cesty se rozešly a po šesti letech od onoho snu se sen stal skutečností. Nejen, že jsme se k sobě vrátili, ale sestěhovali jsme se a máme spolu rodinu.

Jak je to tedy s časem ve snech? V mém snu se v rámci jediného snu projevila jak krátkodobá budoucnost, tak i budoucnost, která se naplnila až po letech. Jak je to možné? Na tuto otázku není až tak těžká odpověď. Vezměme si vnímání času v bdění. Stává se vám, že máte pocit, že čas snad stojí a každých deset minut se vám jeví jako věčnost? Nebo naopak, kdy vám několik hodin velice rychle uteče? Čas je i ve stavu bdění vnímán velice subjektivně. A co vnímání času v meditaci? Jak často se vám stalo, že jste měli pocit, že meditujete snad hodinu, nebo i déle, a reálným trváním to byla meditace kolem tří minut? Naopak, také není vyjimkou, že máte pocit, že jste meditovali pouhou minutu a půl hodina je pryč. A to se ještě nezmiňuji o meditacích, kdy člověk absolutně ztrácí pojem o čase a dokonce i prostoru. Čas je tedy hodně relativním pojmem a pro naše hlubší podvědomí čas neexistuje. Vše se děje teď.

Zkuste tento experiment: promítněte si nějakou událost z minulosti. Vybavte si jí do detailů a zcela se vciťte do toho, co jste tenkráte prožívali. Vnímejte své okolí, barvy, vůně, řeč, prociťujte své emoce, reakce….vše. V případě, že se vám podaří si situaci skutečně živě vybavit a procítit ji, budete sice prožívat minulost, ale pocitově pro vás bude současností. Pokud si zkusíte udělat experiment, kdy si budete promítat svá přání jako splněná a zrealizovaná, dáte do toho veškerý prožitek a zapojíte všechny smysly, budete vše vnímat jako reálnou současnost. Na neexistenci času pro lidské podvědomí jsou založeny veškeré vizualizace a přivolávání si tužeb do reality. Tím, že pro váš mozek je aktuální to, co prožívá, se přeladíte do stavu, že již vše máte a vše je realitou. A to jak to dobré, tak to méně příjemné, takže pozor na své myšlenky a pocity. Je faktem, že bez tréningu imaginace, poznávání sebe, svých emocí atd., je malá pravděpodobnost, že byste efektivně mohli vyslat své přání. Stačí pochybnosti, vnitřní nejistota, nesoulad s požadovaným přáním, nebo např. neovládnutí své emoce strachu, a při nejlepším si přání stornujete. V horším případě si přitáhnete přesně to, čeho se bojíte. Proto je síla myšlenky neskutečně veliká a každá intenzivně prožitá myšlenka se stane realitou. Některá dříve, jiná později.

Pro lidské podvědomí není čas podstatný. V případě, že máte jasnovidný sen a mozek vám promítne naturální události, nelze se spoléhat na žádný systém časového určení realizace snu. Někdo sice sny časově třídí podle dní, fáze Měsíce, či ročních období, ale tomu se vymykají sny, ve kterých se najednou ukazuje jak blízká, tak velice vzdálená budoucnost . A protože tyto sny nejsou vyjimkou, nelze spolehlivě podle snu určit časový horizont jeho naplnění.


Pokud se ti líbil tento příspěvek - sdílej!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *