Pokud se ti líbil tento příspěvek - sdílej!

Zase ten šílený sen!
Edita utíká. Zoufale se snaží uniknout násilníkovi, ale ten jí dohání a bezcitně znásilňuje. Ihned po skončení snu se probudila… Toto je sen, který Editu pronásleduje již od raného dětství. Někdy probíhá v současnosti, ale někdy se sen odehrává v daleké minulosti. A jako třešnička na dortu: již jako maličká si s panenkami běžně hrávala na znásilnění. Kde se to v ní vzalo? Proč jí tato noční můra pronásleduje? Proč nemá v životě štěstí na muže, kteří by ji skutečně milovali a nachází si samé sobce, kteří se k ní chovají při nejmenším odmítavě, v horším případě s násilnými sklony? Je to karma? A odkud se vzaly ty sny o znásilnění? Vždyť se jí objevily v době, kdy vůbec nevěděla, že existuje nějaký sex! Roky si nad těmito otázkami lámala hlavu, ale najednou ji napadla myšlenka, ke které se upnula. Zkusí regresní terapii! Stejně to vypadá, že se vše táhne z minulého života, tak ať se to alespoň začne řešit!

Nervozně čekala u terapeutky, která ji má za chvíli uvést do hypnozy a vrátit o desítky let nazpět. Je to tu, terapie začíná. Edita se ponořila do sebe. Prožívá hrůzné zážitky, kdy ji nějaký muž znásilňuje a ona s tím nemůže nic dělat. To se děje prakticky denně a ona vždy s obavami očekává jeho návrat z práce. Tedy lépe řečeno po práci jde do hospody, odkud přichází domů vždy značně opilý a poté má násilnické sklony. Po probuzení z hypnozy je v šoku. Sice to do jisté míry očekávala, ale emoční prožitek je velice silný. Už má ale jasno. Jedná se o vzpomínky na minulý život, na které ji sny od dětství upozorňovaly. Tak proto přitahuje muže, kteří jsou se k ní chovají špatně a neváží si jí! Už zná důvod, je to minulý život. Ale teď po odhalení se vše změní! Tím si je jista! Pročistilo se to a už se jí vzpomínky na minulý život nikdy neobjeví a vztahy se tím také samy srovnají.

Jak se ale mýlila! Vše pokračovalo ve starých kolejích, jen si vždy Edita říkala: „To je zase ten minulý život! Já už nevím, jak to pročistit!“ A že očistných technik zkusila opravdu hodně, přesto se nic neměnilo. Očekávala zázrak, který se nekonal.

Edita za mnou přišla se svými sny. Musím přiznat, že je to velice zvláštní a něco, jako minulý život mě také napadlo. Udělaly jsme rozbor karet spojený s konzultací, ale tam už se mi to na minulý život nezdálo…bylo to hodně zvláštní. Místo minulého života se v kartách ukázaly Editini rodiče a konzultace také spíše poukazovala na současný život. Něco tam nehrálo. Od Edity jsem se dozvěděla, že její otec byl alkoholik a její matka se s ním rozvedla, když byl Editě rok a půl. Prý skončil snad i ve vězení. Nikdy ho neviděla, nestýkali se. S Editou jsme začaly dělat pravidelná sezení. Časem jsem se seznámila i s její mamkou, se kterou jsme se hodně sblížily. Editina maminka mi před svojí smrtí svěřila věc, kterou ani Edita nevěděla. Tehdy mi řekla: „Víte, Editin otec si moc servítky nebral. Když chtěl, tak mu v tom nic nezabránilo. Pravidelně mě znásilňoval a bylo mu lhostejné, že Edita na to vše kouká z postýlky. Prosím, nechci, aby to Edita věděla…“

Edita o tom skutečně nevěděla a neustále řešila minulé životy. To už jsem ale znala příčinu, která byla úplně jinde. Zkoušela jsem ji přivést na myšlenky, že to nemusí být nutně minulý život, ale marně. Edita toto nepřijímala, protože se upínala k „faktu“ vzpomínek na minulý život. Pár měsíců skonu její maminky jsem jí to, co jsem se od ní dozvěděla pomalu začala odhalovat. Byl to šok, který Edita musela dlouho zpracovávat. Víra, že jde o minulý život pro ni byla daleko přijatelnější, než reálná minulost. Ale od tohoto zjištění začala dělat obrovské pokroky. Postupně jsme se při konzultacích zaměřovaly na její hluboké emoce, vzorce myšlení, atd., na kterých Edita svědomitě pracuje. Není a nebude to lehká cesta. Ale z důvodu, že Edita již zná skutečnou příčinu, lépe se s tím vším pracuje. Jíž neutíká do minulého života a tím se otevírá změnám v současném bytí.

Jak vidíte, je vždy otázkou co je a co není vzpomínkou minulý život. Co je a není NÁŠ život a NAŠE prožitky. Mozek Edity vše vyhodnotil jako její prožitky, protože tehdy cítila obrovský strach o maminku a nechápala, co se to děje. Byly zde pocity beznaděje, že nedokázala maminku ochránit a vztahovala si za to na sebe vinu. Toto vše potom formovalo její smýšlení a mozek tyto zapomenuté batolecí vzpomínky podával výše uvedeným způsobem.

Buďme velice opatrní při zařazení vzpomínek do oblasti minulého života. Minulé životy nepopírám, sama v reinkarnaci věřím, ale dogmatické přesvědčení o absolutním vlivu minulého života na současný může být zavádějícím, nebo dokonce zcela mylným. Může to být i formou útěku sama před sebou. Potom se nedaří problém řešit.
I když byste si něco z minulého života táhli za sebou jako stín, není řešení v minulosti, ale v přítomnosti.


Pokud se ti líbil tento příspěvek - sdílej!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *