Pokud se ti líbil tento příspěvek - sdílej!

Umíte si představit, že byste si měli za každou minutu strávenou s určitým člověkem platit? Asi teď nevěřícně kroutíte nad mojí větou. Říkáte si: “No to snad nemyslí vážně!! Asi se úplně zbláznila? Jak platit?” Ale představte si to. Přeci jen povolte této myšlence a promítněte si lidi, se kterými trávíte čas. Kolik z nich by vám stálo za to, kdyby se čas platil? Hmm? Šílená myšlenka? Ani ne.

Za každou minutu, kterou s někým trávíte totiž platíte. Ano. Přesně tak. Teď odečtěme terapie a různé služby, které jsou zpoplatněny, protože ti lidé prodávají svůj čas a energii lidem, které vlastně neznají. Podívejte se na čas, který trávíte s kýmkoli. Ano, i zde platíte. Ale ne penězi. I když v některých případech možná i ano, když se zamyslíte. Peníze teď ale stranou! Platíte svojí energií, svým časem. A váš čas a vaše energie je váš život. Takže zjednodušeně řečeno každému, s kým trávíte svůj čas dáváte část sama sebe a svého života.

Umíte si představit, že za každou činnost, kterou děláte byste platili? Ano, i zde platíte. Platíte svým časem a energií. A prožitý čas + vydaná energie je váš život.
Stojí vám vše, co děláte za váš život?
Stojí vám za to všichni, s kým dobrovolně trávíte čas?

V dnešní době si lidé stěžují na nedostatek času. Ale kolik času promrhají ve společnosti lidí, se kterými v být nechtějí (a nemyslím tím čas strávený v práci) a kolik času a tím i svého života obětují něčemu, co jim nic nedává? Jen bere… Kolik času věnují destrukčním a prázdným myšlenkám, které jim neprospívají?
Kde ztrácíte čas vy?
Kde vám mizí kus života, který vám potom chybí tam, kde byste jej ocenili?

Jakkoli strávený čas má velikou hodnotu a říká se jí život. Za vše, čemu věnujete svůj čas platíte vyměřeným časem vašeho života. Nikdo není nesmrtelný a říkat si: ” Ale co, bude příští život!” je stejně nesmyslné, jako si uříznout obě nohy s tím, že v příštím životě přeci dorostou. Zkuste se někdy zamyslet, zda zrovna teď, s těmito lidmi a touto činností chcete platit svým životem?
Stojí vám to za tu cenu?


Pokud se ti líbil tento příspěvek - sdílej!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.