Pokud se ti líbil tento příspěvek - sdílej!

Vše souvisí se vším. To víme, ale…
Když za mnou přišel Pavel s problémy v práci, využili jsme i karty. A světe div se! Karty neukazovaly práci, ale jeho vztah s manželkou. Vztah byl hodně špatný. Pavel ale rázně oznámil: „Vztah mě nezajímá, já chci řešit pouze finance!“ Tak jsem Pavlovi řekla, že se finance bohužel v jeho případě odvíjí od nefungujícího vztahu.

Jak se to možné?
Vezměme to po pořádku. Pavlovi přestal fungovat vztah. Namísto, aby začal na vztahu s manželkou pracovat, začal vyhledávat milenky. To, co dříve dělil mezi práci, rodinu a relax, obětoval milenkám. Milenky mu sice dávaly pocity, které mu v práci a doma chyběly, ale bylo dočasné a rychle pomíjivé. Nebyl to tzv. pilíř jistoty. Dále tu byl fakt, že nechtěl, aby se cokoli provalilo. Takže zde nastoupil i strach. Strach z toho, co bude, když přijde domů. Žil v nejistotě, co kde praskne. Pavel si toho ani nevšiml, ale změnil se. Už to nebyl ten bystrý, pružný a rázně jednající člověk. Už to nebyl charismatický Pavel, jak ho dříve znali. Stal se roztěkaným a nesoustředěným. Buď se tedy Pavel odhodlá k řešení problémů doma, čímž se u něho srovná i práce, nebo to neskončí dobře.

Stejně tak, jak může zničit vztah kariéru, může nespokojenost v práci zničit vztah
Když budete chodit do práce, kde budete permanentně nespokojeni a nebudete situaci řešit, časem si začnete pracovní mindráky tahat domů. Budete se samozřejmě chovat jinak, než jste se chovali, a to vyvolá změny chování i u vašeho protějšku. Vy si začnete vylévat vztek doma, místo abyste řešili problém v jeho jádru. Stanete se morousem, kterému není nic dobré a je neustále podrážděný. Tím od sebe začnete odhánět druhé lidi. A ty nejbližší! Ty, kteří vás mají rádi, začnete trápit. Ano, mohou se vám snažit pomoci, ale vy už můžete být v takovém stavu, že pomoc nepřijmete. Dále je problém, že vaši blízcí začnou hledat vinu v sobě. Ne ve vaší práci a neřešeném problému u vás, ale sami v sobě. Proto se také říká a je to pravda: „Nikdy nebuď lékařem svým nejbližším!“ Podobnou větu jste slyšeli v Básnících. Vaši blízcí nakonec budou stát před rozhodnutím, jestli se nechají ničit dál, nebo mají odejít. A nevěřte, že toto láska unese a zachrání. Vztah můžete zachránit jen vy.

Zdraví
Vše souvisí se vším, proto zde zmíním ještě jednu důležitou stránku života a tou je zdraví. Když například budete příliš někomu podléhat a neudržíte si svůj osobní prostor a priority, změníte držení těla. Začnete se hrbit, čímž dáváte najevo podřazenost. Samozřejmě se časem nebudete hrbit jen před jedním člověkem, ale stane se to vaším postojem těla. Ničíte si záda a ta začnou bolet. Vy se ale hrbíte čím dál více a tím se bolest stupňuje. Tím, že okolí dáváte najevo svým držením těla, mimikou, gesty, slovy a celkovým dojmem najevo přílišnou submisivitu, budete terčem zneužívání možná i šikany. Mnoho lidí si myslí, že potom stačí léčit jen duši. Není to pravda! Budete muset začít něco dělat i s nápravou těla. Když pominete jedno, druhé vás vrátí tam, odkud jste vzešli. To znamená, že je třeba rovnat jak záda, tak duši. Jinak jedno bude ohýbat druhé.

Když si představíte souvislosti, je to jako copánek. Vše je propletené a vše spolu souvisí. Když se tedy neřeší jeden dlouhodobý problém, bude na sebe nabalovat další a další. A to z různých oblastí vašeho života.

Proč k těmto situacím dochází?
Může to být strach ze změn.
Může to být strach z činů a jejich následků.
Může zde hrát roli neochota ke změnám postojů a chování.
Může za tím stát i lenost.
Mohou zde být problémy se sebevědomím a zdravým sebehodnocením.
Příčina problému může být i každého jiná. Jádro, proč k tomu dochází často bývá zdánlivě nesouvisející s viditelným problémem. Jenže dokud ono pověstné „jádro pudla“ neodhalíte a nezačnete ho efektivně řešit, problémy se nezlepší. Naopak, bloky se budou prohlubovat.

Proč?
Je zde zákon přitažlivosti. Co vysíláte, to dostáváte. V základním principu je to o tom, jak přistupujete v hloubce sami k sobě. Nevěříte si? Jak potom můžete chtít, aby vám byla svěřena důvěra? Nemáte se rádi? Budete přitahovat lidi, kteří vás zneužijí. Je to o tom, čím se prioritně v hlavě zaobíráte a jak se uvnitř sebe cítíte. To se potom stává realitou. A můžete vysílat milion přání o zlepšení. K tomu nedojde do té chvíle, než začnete se změnami u sebe. Jak se říká: „Vše je v hlavě!“


Pokud se ti líbil tento příspěvek - sdílej!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *