Pokud se ti líbil tento příspěvek - sdílej!

Pro někoho je náhoda prostě jen náhodou.
Pro jiného je náhoda danou záležitostí.
Pro dalšího je náhoda logickým vyústěním událostí.
Je to náhoda?

Ano, pojem náhoda je docela diskutabilní. I když…určitě znáte stav, kdy něco hledáte. Hledáte to usilovně a prostě to nevidíte. A je zcela jedno, zda se jedná o velikou věc nebo o klíče, či malý šperk. Prostě to nevidíte. V lepším případě to časem najdete v horším ne.

To se tak stalo, že rodiče své dcerce zakoupili zlatý šperk. Měl to být dárek k jejím šestnáctým narozeninám. Přišel den oslavy a světe div se! Šperk nikde. Hledali ho a nemohli najít. Přitom ale věděli, kam jej uschovali, přesto jako by se slehla zem. Jak to dopadlo? No, té jejich dcerušce je dnes více, než šedesát let a šperk? Nikdy se nenašel. Náhoda? Nebo ho neměla nikdy dostat?

Jednou jsem se převlékala na koncert a měla jsem na prstu rodový prsten. Při převlékání mi musel sklouznout z prstu, jenže já si toho nevšimla. Přišla jsem na to až doma. Tak to je v háji! Panikařila jsem opravdu docela slušně. Nelenila jsem, zavolala manažerovi a vylíčila mu, co se stalo. No a manažer zase obratem volal do divadla. Ten prsten nikde nebyl, nikdo ho neviděl tři dny. Poté ho náhodou našla uklízečka a byla natolik poctivá, že jej odevzdala. Prsten ležel v sejfu do mého příjezdu. Náhoda? Nebo mi zkrátka patří a měl se vrátit?

A takových příkladů by se dalo najít nespočet. Od nálezu ztracených předmětů, až po obdržení určité informace, nebo získání příležitosti. Někdy se můžete snažit sebevíc a k informaci se nedostanete. Nevíte jak a prostě se nemáte čeho chytit. Jenže si moc přejete informaci mít. A světe div se, vy ji dostanete. Ano, možná to trvalo měsíce, možná to trvalo roky. Ale nakonec ji náhodou dostanete, ačkoli jste v to už snad ani nedoufali.
Náhoda?
Nebo jste to opravdu tak moc chtěli, až jste si vše potřebné přivolali?
Měli jste tu informaci mít?
A proč až teď?
A proč ne později?
A proč vůbec?

Jiná otázka je, jak potom s informací, s příležitostí atd. naložíte. To už je na vás. Nicméně i pro příchod informací, příležitostí, ale i pomocné ruky musíte vytvořit podmínky. Pokud se totiž nedostanete do stavu, kdy budete s tím vším, jak se říká na stejné vlně, nevšimnete si. A nevšimnete si, ani kdyby vám s tím někdo mával před obličejem. Buď si nevšimnete, nebo dokonce odmítnete. Budete mít natolik odlišné vnímání, že zkrátka v nabízených možnostech příležitost, šanci a ani pomoc neuvidíte. A ohledně informace? Nebudete jí věřit. Podívejte se třeba na obrazy, kde se v jednom obrázku ukrývá více výjevů. Každý uvidí to, na co je naladěn. Má své vnímání a svůj úhel pohledu. A o tom je i život s jeho možnostmi. Je naladění člověka náhoda? To asi ne, že? Naladění a případné přeladění je na rozhodnutí každého z nás. A i když to někdy bolí, buď vám to za to stojí nebo ne.
Náhoda? Ne! Priority!

Co fakt, že se náhodou podíváte do určitého místa a něco najdete, či si uvědomíte? Něčeho si všimnete? Dostaví se silný pocit, že se máte někam podívat. Dá se tomu dát krásný punc tajemna, že? Nicméně toto je vysvětlitelné a sice psychologií. Mozek totiž zaznamená daleko více informací, než si uvědomujete. Kdybyste vědomě měli zpracovávat vše, co mozek zaznamená, zblázníte se. Bylo by toho strašně moc a ztratili byste se v tom. Proto si uvědomujete jen profiltrovanou část. Zbytek mozek zaznamená ale bez bližšího uvědomění. Proto někdy „náhodný“ pohled do určitého místa. Proto někdy „náhodný“ pocit. Není to náhoda, je to podvědomá reakce na určitý podnět, který mozek zaznamenal. A je to opět na naladění. Buď je to pro vás něčím zajímavé ,důležité a zarezonuje to s vaším vnitřním nastavením nebo ne. Neobracíte totiž pozornost ke všemu podvědomě zaznamenanému. A věřte, že pouštíte i velice zajímavé a přínosné věci, když s nimi nejste v souladu svým nastavením.
Toto tedy, jak vidíte, náhody nejsou. Jedná se o procesy, které dnešní psychologie velice dobře zná. A je to v podstatě i klíč k tajemství, proč funguje přenastavení priorit a změna úhlu pohledu. A také je to důvod, proč má až tak veliký vliv na dění ve vašem životě plné uvědomění a přijetí faktu. Žijeme totiž ve světě, který je v naší hlavě. Podle toho každý vnímá a reaguje jinak. Vše podle svého úhlu vnímání, který se nezřídka s realitou docela rozchází. Otázka je jiná: jste spokojeni?

Ale co třeba když „náhodou“ jste v určitý čas na určitém místě? Náhoda? Nebo nastavení na určité energetické vlny, a tedy fungování zákonu přitažlivosti? Je v tom tedy i logika?
Opravdu je náhoda jen náhodným nelogickým děním?
A co je to podle vás náhoda?


Pokud se ti líbil tento příspěvek - sdílej!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *