Pokud se ti líbil tento příspěvek - sdílej!

“Dokud neměl peníze, byl jiný. Já to nechápu, taková změna! To peníze ho zkazily, byl to hodný kluk!”
” Dokud nedostal vedoucí funkci, byl jiný….lepší…”
 
Tak! Stop!
Peníze charakter nekazí. Peníze dávají svobodu. Najednou víte, že určité věci, které nebyly dříve reálné, teď už jsou možné. Začnete si uvědomovat, že můžete opravdu hodně. Všimnete si, že na vás lidé začínají pohlížet jinak. Pokud máte v sobě jasno, nemáte mindráky, nemáte v sobě nějakou hořkost a touhu po pomstě, případně touhu po tom někomu tzv. “ukázat”, nezměníte se. Stanete se jen uvolněnějšími a zůstanete zcela normální. To zní dobře, že? Znám osobně dost lidí, o kterých se dá říci, že jsou opravdu bohatí. A světe div se! Jsou úplně normální. Potom znám pár dalších, co se chovají hůře než dobytek. Prostě si to dávají.
 
Ono i mezi lidmi chudších vrstev jsou rozdíly v chování, že? Není výsadou jen těch bohatých a vlivných zcela odporné chování. Jde to napříč celou společností.
Možná u těch bohatších podvědomě očekáváte vyšší úroveň? Proto si  těch, kdo ji nemá, více všímáte.
Možná se o skandálech hodně píše v médiích. Co je z toho ale pravda? To už nikdo neřeší…
Možná za to mohou i pohádky, kdy: “Byli dva bratři. Bratr boháč a chuďas…”  Jako děti mnozí fandí chudákovi a nevidí, že ten chudák chodí žebrat a nepracuje. Nevidíte jako děti mnoho faktorů. V podvědomí však zůstává princip, že ten bohatý nechce dát chudákovi. Co tomu ale předcházelo? Jak to, že jeden je chudý, a to až tak, že nic nemá a druhý má vše? To nevíme.
Máte potom svět králů, princezen a princů. Nezřídka se na trůn dostane na konci pohádky neurozený a nevzdělaný zachránce princezny. Buď si doplní vzdělání a osvojí si umění určitých mravů, nebo manželství nevydrží. O vedení království raději pomlčet. Bude se muset naučit pohybovat v nové společnosti. Nebude moci zůstat ve všem takovým, jakým byl. Bude dobrým nebo se z něho stane darebák a zloduch? To je ve hvězdách. Pohádky o tom totiž zarytě mlčí. 
Na fajn lidi a na hajzly narazíte kdekoli. V jakékoli společnosti a v jakémkoli státu. Jen to, do čeho tolik nevidíte se vám zdá být lepším nebo naopak horším, než ve skutečnosti je.
 
Potom zde máme lidi, kteří se dostali výše na karierním řebříčku. Prý se změnili. Jasně, že si někdo začne funkci dávat a jak se říká: “Nové koště dobře mete!” Někdy toho vymete více, než by bylo dobré. To jsou lidé, kteří si jsou nejistí. Nevěří sobě, nevěří své funkci a v podstatě se stále něčeho bojí. Někteří se mohou mstít a vyřizovat si své staré účty. Někteří se snaží natolik zalíbit a osvědčit, že jsou papežštější, než sám papež. Toto vše je problém a rozhodně to nemívá pozitivní následky. Pro nikoho.
 
Máme ale lidi, kteří si moc nad druhými neužívají a není pro ně vrcholem jejich existence. To jsou šéfové a lídři, kteří se snaží zajistit dobré fungování firmy a jejího systému. Tvoří pro zaměstnance co nejpříznivější podmínky. Nemívají v práci příliš osobní vazby a jde jim především o funkčnost projektů, o zdárný vývoj firmy, prosperitu, kvalitu atd. Myslíte si, že je všichni budou milovat? Jste na omylu. Ono se totiž ve vedoucí funkci musí dělat i kroky, které nejsou vždy příjemné. Jakožto šéf totiž nemůže být s každým kamarád a vše tolerovat. S takovým člověkem nebudete mít jediný problém, a sice pokud budete dobří ve své práci. Při každé příležitosti to také pocítíte na výplatní pásce, nebo budete chváleni a bude s vámi jednáno vstřícně. Kdo ale neodpovídá požadavkům a výsledky jeho činnosti nejsou uspokojivé, ten pocítí tu nepříjemnou stránku jeho osobnosti.
 
Skutečný lídr vs zamindrákovaný chudák, co dostal funkci
Co je důležitý rozdíl mezi těmi, kdo jsou skuteční lídři a těmi, kdo mají hromadu mindráků a strachů? Skutečný lídr není mstivý a netahá do práce osobní vazby a vztahy. Hodnotí pouze práci. To, že se s někým vesele baví na večírku, je družný a přátelský neznamená protekci. Skutečný lídr totiž odlišuje zábavu od práce. Pokud jste vy sami ve funkci lídra, uvědomte si, že nejde o soutěž popularity, ani o soutěž o nejnepříjemnějšího tvora na Zemi, či největšího drsňáka Vesmíru. Pro bližší info: největším drsňákem je Chuck Norris.
Buďte sví a myslete hlavně na cíle. Zaměřte se na to, aby lidé, kteří svoji práci odvádí kvalitně to také skutečně pocítili. Motivujte svoje zaměstnance, znejte jejich potřeby. Znejte jejich povahu, ať víte, jak s nimi úspěšně jednat. Co platí na jednoho, nemusí účinkovat na druhého. Co jeden pochopí podané určitým způsobem, druhý nemusí nepobrat. Totéž platí i v jednáních s partnery, sponzory atd. Myslete na to a nevnímejte každého tak, jak vnímáte sami sebe. Lidé nejsou stejní…
 

Pokud se ti líbil tento příspěvek - sdílej!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *