Pokud se ti líbil tento příspěvek - sdílej!

Jdu na odblokování!“, vesele na mě volá kamarádka.
„Fakt? A jaké odblokování?“
„Na lásku. Nemůžu si nikoho najít, vždyť víš.“
Ano, to vím. Bohužel si vždy vyhledá nevhodné typy. Tyrany, manipulátory. Prostě problém.


Eliška vyrůstala v rodině, kde byl despotický a silně manipulativní otec. Její matka vyrůstala ve stejném prostředí a její babička také. Dá se říkat rodinná karma? Když pohlédneme na karmu jako příčinu a následek, tak ano, je to karma. Dědí se z matky na dceru. Eliška zoufale hledá řešení. Hledá někoho, kdo tuto karmu vyruší a jí se konečně otevře možnost pro normální vztah. Běhá od léčitele ke kinezilologii. Od regresní terapie k další a další terapii. Nic nezabírá. A teď čistění! Eliška opět vidí šanci, kdy někdo vyřeší její život. A výsledek? Asi tušíte… Nic proti kineziologii, nic proti rituálům a odblokování energií. Ptáte se, jestli to funguje? Ano, funguje. Energie se odblokuje, pročistí a proudí tak, jak má. Myslíte si, že to stačí? Opravdu?


Představte si, že vám někdo dá do ruky jehlu, nit, nůžky a látku. Potom vám řekne: „Ušij si sukni.“ Super! Vše, co potřebujete máte, ale nikdy v životě jste nešili. Nestříhali jste střihy, neznáte druhy stehů a vlastnosti látek. Buď se naučíte s tím vším pracovat, nebo je vám vše, co jste obdrželi na nic. Sukni neušijete. Stejné to je i s veškerými rituály a odblokováním. Energie se uvolnila, máte možnosti, ale neumíte je využít. Příležitosti nevidíte. Proč? Protože používáte stále stejný způsob smýšlení. Zkrátka, nezměníte v sobě nic. Co se stane po zdařilém rituálu, nebo odblokování? Nic. Žádná změna a dokonce se sami můžete zpět zablokovat. A co hůř!  Ztrácíte naději a víru.


Co tedy dělat? Uvědomit si, že chyba je v systému vašeho vnímání a smýšlení. Uvědomit si, že dokud nezměníte své postoje a nastavení, bude vše při starém. Nikdo za vás vaše problémy nevyřeší. Může hodně pomoci. Může uvolnit energii. Ale bez vaší práce veškerá energie zmizí do temné propasti chaosu. Nic není samospásné a nic nebude fungovat, dokud do toho nevložíte vlastní podíl. Vše je následek našeho smýšlení, které má přímý vliv na naše konání. Na naše reakce a na to, jak se prezentujeme.

Dokud se podvědomě Eliška bude stavět do role zcela podřízené muži, bude přitahovat despoty. Je pro ně snadnou kořistí. Dále jí samotnou podvědomě despotové a manipulátoři přitahují. Proč? Je to snad kletba? Ale ne, není. Jen je to něco, co zná. Známá energie a známý typ chování. Známé reakce. Je to ztělesnění jejího otce i dědečka. Zná to a podvědomě známé vyhledává, i když to není to, co by ráda. Člověk je tvor, který jde po jistotách. Co jsou to jistoty? Je to něco, co znáte. Je to něco, o čem víte, jak funguje. Eliška je zvyklá, že muž má právo veta a poslední slovo. Vlastně i první slovo. V podstatě cokoli řekne, bude přesně tak. Očekává nekompromisní razanci a nutnost se jí podřídit. Není zvyklá pochybovat o slovech muže a o jeho činech. Je však zvyklá silně pochybovat o sobě. Pochybuje až do té míry, že když muž řekne, že ta zeď je fialová, tak i kdyby byla zelená, Eliška tam tu fialovou najde.

U těchto typů mužů Eliška ví, co se stane, když udělá to a to. U muže, který je tolerantní ale tyto reakce nenajde. Nenajde ani podobný způsob mluvy a prosazování svého. Tolerantní muž se bude chovat jinak a Eliška se nebude cítit jako doma.  Zjistí, že se v tom muži nevyzná a nebude chápat, co po ní chce. Zjistí, že se nevyzná v jeho citech. Nebude jí chodit potvrzení toho, co očekávala a vše bude nové. Bude se s tím muset učit žít a pracovat. Toto ale Eliška nechce vidět ani slyšet. Je zvyklá, že se rozhoduje za ní. Není pro ni samozřejmé přebírání plné odpovědnosti za sebe a své činy. Nikdy odpovědnost za sebe neměla, nebylo jí to dovoleno. Nikdy jí nepozorovala ani u matky. Proto logicky hledá někoho, kdo vše zařídí a přivede jí muže jejích snů. Jenže takto to zkrátka nefunguje, protože se pohybuje neustále ve stejném programu.

Co tedy dělat? Začít pracovat se sebou. Naučit se se sebou zacházet a poznávat své nitro. Bez vedení je to těžké, často i nemožné, protože je třeba změnit úhel pohledu. Je třeba uhnout ze zaběhnutých myšlenkových pochodů a dostat se tím mimo svá dogmata. Potom jsou změny reálné. Pokud takto na sobě bude pracovat, odbloky, rituály, čištění atd, Elišce pomohou.


Pokud se ti líbil tento příspěvek - sdílej!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *