Vítejte na mém blogu. Jmenuji se Jitka Saakjan Váňová,  jsem certifikovaný NLP terapeut a kouč a ráda bych vám o sobě řekla pár slov.

Jak se houslistka dostane ke koučinku a NLP terapiím? Docela jednoduše: hledala jsem pomoc pro sebe. A našla. Ale abych nepředbíhala, tak hezky popořádku…

Když jsem ukončila konzervatoř, neměla jsem žádné sebevědomí, neměla jsem ráda samu sebe, počítala jsem se spíše k těm méně úspěšným a vzhlížela jsem k těm šťastnějším. Toužila jsem po lásce, hojnosti a spokojenosti. Hledala jsem řešení v práci s kyvadlem, navštívila různé kartářky, hledala možnosti zbavení se bloků pomocí kineziologických sezení… No řekla bych, že moje EZO období tehdy jen kvetlo. Mělo to však jeden podstatný háček: můj život se v ničem nelepšil.

Začala jsem tedy přemýšlet, jak to změnit. Přišla jsem na nepříjemný fakt, že pokud chci něco změnit ve svém životě, musím začít u změn sama na sobě. Mnoha změn jsem dosáhla pomocí technik, na které jsem si přišla sama díky získaným informacím ve spojení s vlastními experimenty. Díky tomu jsem na okolí působila docela úspěšně, protože objektivně řečeno úspěchů a změn jsem skutečně dosáhla. Jenže ve mě stále byl takový červíček, který stále hlodal a hlodal…podkopával mi vše, čeho se mi podařilo dosáhnout.  Takže krátce řečeno: na pohled úspěšná, uvnitř nejistá. A to není OK.

Hledala jsem tedy dál a zaujaly mě knihy o koučinku a NLP terapii. V knihách není samozřejmě napsáno vše (spíše jsou takovou malou ochutnávkou), a protože mi koučink ve spojení s NLP přišel jako hodně hustá záležitost, přihlásila jsem se na kurzy celostního koučování a do NLP akademie. Oba kurzy probíhaly pod vedením úžasné Terezy Dewald – zakladatelky CoachingWorld, která studovala u světových elit koučinku a NLP.

Řeknu vám, byl to fičák! Sama na sobě jsem si ověřovala veškeré metody, se kterými s vámi jako s klienty pracuji. Jejich působení má dost veliký přesah a já konečně narazila na metody, které jsou komplexní a fungují. Kombinuji je se systémem, na který jsem přišla v minulosti a tím jsou mé postupy jedinečnými a originálními.

Vidím to sama na sobě, vidím to na svých klientech a jsem šťastná, že mohu dělat práci, která mě naplňuje a ve které vnímám veliký smysl a přínos pro všechny.

BÝT SÁM SEBOU PRODÁVÁ A JE KLÍČEM KE SPOKOJENOSTI 🍀❤