Pokud se ti líbil tento příspěvek - sdílej!

Jak často slýchávám: “Spokojenost přijde, až budu mít vztah!”
Myslíte si, že to tak je?
Když jste sami, chcete vztah. Jenže když neumíte být spokojeni, když nejste ve vztahu, spokojenost se vztahem sama nepřijde.
Váš argument zní: “Proč? Vždyť přeci chci vztah a ten druhý mě udělá spokojenou a šťastnou!”
 
Moje odpověď vás asi nepotěší
Nikdo vás neudělá spokojeným člověkem, když žijete v nespokojenosti a neumíte si najít to hezké. I když jste sami, je mnoho hezkého a progresivního, do čeho můžete investovat svoji energii a realizovat se. Nenapadlo vás třeba i to, že když jste sami, máte se naučit žít sami se sebou? Třeba jen proto, aby váš budoucí vztah byl opravdu hezkým pro vás i partnera? Mysleli jste na to, že partner nemusí být takový, o jakém sníte? Že bude mít i mouchy, které vám na něm budou vadit? A to si pište, že to tak bude. I vy je máte, jako každý člověk.

Po celý život bude něco, co vám bude chybět a budete se o to snažit. Teď to je vztah. A až v něm budete, bude to něco jiného. Dokud nebudete umět ocenit to, co máte, spokojenost zkrátka nepřijde. Dalším faktem je známý zákon přitažlivosti: “Co vyzařuji, to přitahuji.” Žijete v nespokojenosti a upínáte se na něco, co není? Budete přitahovat totéž a dokud nezměníte své nastavení smýšlení, nezmění se to. Vy se upínáte na vztah, který je pro vás něco jako spása. Jenže hledáte vztah ze zoufalství, ne proto, abyste byli šťastni. A to bude znát i v samotném vztahu. A ještě jedna věc k zamyšlení: když hledáte spásu svého štěstí ve vztahu s druhým člověkem, budete se bát. Nebudete si jisti jím a ani sebou. Vztah pro vás bude Peklem, protože se budete neustále bát rozchodu. A věřte, že vztah a chování vašeho protějšku k vám toto ovlivní. 

 
Co ve skutečnosti skrze vztah hledáte?
Hledáte někoho, kdo vám dá něco, co sami sobě nedáváte. Jste sami v sobě nejistí a nevěříte si. Možná se ani nemáte rádi. Když si ale nevěříte vy, jak můžete věřit druhému? Když se nemáte rádi, jak vás má mít rád někdo jiný? A když to tak bude, budete neustále o tom pochybovat. Vztah sama k sobě vždy bude odrážet vztah s druhými lidmi.

Neříkám netoužit a nechtít. Neříkám nesnažit se. Takovou blbost ode mě nikdy neuslyšíte. Ale i když máte cíl, musíte si být i v současnosti vědomi toho, co máte a co vám to poskytuje. Ne žít v iluzi, že se vám změní vnímání v momentu, kdy budete zadaní. Jo, na pár měsíců asi ano. Když budete v opojení a euforii, že to konečně přišlo a budete čekat na zázraky a životní změny, které jste sami neudělali. Budete čekat, že je za vás udělá právě vás partner. Jenže jsou záležitosti, které za vás nikdo udělat nemůže a už vůbec ne partner, kterému stejně ve skrytu duše nevěříte. V horším případě partner, který vás nemá rád a je s vámi pro určité výhody, které mu poskytujete. Budete stále nespokojený člověk, který se časem začne upínat k další věci, která ho udělá šťastným. A vztah? Ten mezitím vezme za své, i kdybyste vedle sebe měli toho nejideálnějšího partnera.

Pokud se ti líbil tento příspěvek - sdílej!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *