Pokud se ti líbil tento příspěvek - sdílej!

Rozchody nejsou ničím příjemným. Jenže rozchod je od slova “rozejít se”. Znamená tedy jít každý svojí cestou jako svobodný člověk. A co je důležitým faktem? Jste svobodní oba dva! OBA!!! Ne jen vy!
 
A teď mi řekněte: jak často vidíte, že místo toho, aby po rozchodu lidé šli dál, špehují jeden druhého. Vadí jim, že si ten druhý někoho hledá. Nebo už dokonce někoho má. A vy? Sedíte a čekáte, že se k vám vrátí? Nebo už také hledáte jinde?
Na co čekáte?
Proč tomu druhému chcete kontrolovat život?
On je svobodný. Už není s vámi v partnerském svazku.
 
Uvědomte si, že jste se ROZEŠLI. Je jedno na čí popud. Je lhostejné, zda jste se rozešli vy, nebo jste dostali kopačky. Rozchody říkají jediné: nechcete společně řešit problémy a vzájemně si nestojíte za to, abyste spolu sdíleli život. Jak asi dobře víte, když chce jen jeden, tak to jaksi na vztah nestačí. Vztah je vždy o dvou. Můžete tisíckrát chtít chodit a žít s Bradem Pittem, jenže to by muselo být oboustranné. 
 
Že se rozešel on? Říkáte: “Ten hajzl!!!”
Ale prosím vás! Lidé se scházejí a rozcházejí. A že se s vámi rozešel? Tak holt hledá někoho jiného než jste vy. Rozešli jste se s někým někdy vy sami? Stalo se vám, že o vás někdo usiloval a vy jste ho nechtěli? No vidíte. V čem je rozdíl? Jen v tom, že nyní jste vy v roli toho, kdo dostal kopačky. 
Že jste se rozešli vy? Tak vám asi něco na druhém vadilo, ne? A vím, že ani to není snadný krok. Rozejít se je pro mnohé horší, než kopačky dostat.
 
V každém případě vám musí být jedno, co ten druhý dělá a s kým se schází. Rozchodem si dáváte vzájemně svobodu. Svobodnou možnost si bez podvádění hledat jiného partnera. Hlodá ve vás, co ten druhý dělá? S kým se schází? Jestli se nevrátil ke své ex, co byla před vámi? I kdyby…on je svobodný. A co hůř: dokud toto budete mít zapotřebí, bude vám to ovlivňovat život.

Někdo si říká: “Jak ponižující! Koukni, co si našel za koště!” Tak toto NE!!! Jemu je váš názor ukradený a vy sami sebe degradujete hluboko pod vámi zmíněné koště. Naplňujete se nenávistí a pohrdáním. Nadáváte na ex, nadáváte na jeho novou známost. Ale víte, co je nejhorší? Vše obracíte proti sobě. To není žádná kletba ani jiný nadpřirozený zásah. Dokud nedokážete vztah uzavřít, chováte se jako zadaní a totéž požadujete od svého bývalého protějšku. Jste jako posedlí myšlenkami a spekulacemi ohledně druhého člověka.
Chcete se mstít? V tom případě ho chcete vidět trpět.
Chcete ho zpátky? Jenže on nechce vás.
Nehodláte se jím nechat ponížit jen proto, že si někoho našel? OK, ponižujete se už v momentu, kdy na toto pomyslíte.
Vy si myslíte, že když s vámi někdo jednou byl, je vaším majetkem do konce života? Tak to pardon. To není láska, ale touha po ovládání a vlastnění druhého člověka. 

Skutečný výsledek? Ubližujete jen sami sobě.
 
I rozchody je třeba zpracovat, aby vás nebrzdily. Víte, kolikrát klienti řešili, že si nemohou najít nového partnera, až se nakonec zjistilo, že to je jen kvůli tomu, že se drží svého ex? Oni se ve skutečnosti nikdy nerozešli! Proto si podvědomě vybírali protějšky, kde to nemohlo vyjít.
Když rozchod, tak svoboda pro oba dva.

Pokud se ti líbil tento příspěvek - sdílej!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *