Pokud se ti líbil tento příspěvek - sdílej!

Potkala ho před dvěma měsíci a měla pocit, že se jí splnily všechny její sny. Pozorný, empatický, milý, atraktivní, odpovědný, uznávající její osobnost a potřeby. „Budu tu vždycky pro tebe, se vším ti pomůžu. Neboj, na vše jsme, a budeme, dva…“ Toto jí prakticky denně něžně šeptal do ucha ve chvílích, kdy to potřebovala nejvíce slyšet. A nejen, že mluvil, ale dokonce i konal! Ne toto není pohádka, ale realita. Nějakou dobu trvalo, než tomu vůbec začala věřit, a nakonec se do něho zamilovala. Avšak najednou, bez jakéhokoli varování, či náznaku, jí řekl: „Je konec!“ Proč?! Co je špatně? Svět se jí zhroutil. Jak je to možné?! Vždyť ještě před hodinkou se k sobě láskyplně, v objetí, tiskli a najednou….je konec.

Stalo se vám, že jste najednou pro druhého člověka přestali existovat? Nebo prudce, a bez jakéhokoli důvodu, změnil chování k vám? Toto se nemusí dít jen v partnerském vztahu, ale i v přátelství. Je důležité vědět, že druhý důvod má, ale pro vás je mučivé se zabývat otázkou „PROČ?“ Nehledejte odpověď. Věřte, že pro vás nebude uspokojivou. Často totiž uvedený důvod, z vašeho pohledu, není důvodem. Vy vidíte situaci jako řešitelnou, on však nikoli.
Proč se tedy tato náhlá ukončení vztahu dějí? Důvodů je mnoho, uvedu zde ty nejčastější.

1. Odmítnutí odpovědosti a závazků
Toto se děje v případech, kdy si dotyčný uvědomí, že jeho volnost má pro něho vyšší hodnotu, než jakýkoli vztah a závazky. K tomuto zjištění dochází někdy dříve, někdy později. Vnitřní pocity druhého jsou svazující, někdy až drtivé a ubíjející. Vnímá omezení, přes která se není schopen přenést. Zjišťuje, že vztah ho stojí příliš času a sil, které chce věnovat něčemu úplně jinému. Tito lidé bývají často vnitřně nezralí a nevybouření. Stává se to bez ohledu na věk, a někdy jsou nezralí na tvoření trvalého vztahu se závazky i lidé kolem čtyřiceti let. Tam se ale do budoucna má malou šanci cokoli změnit. Častěji se toto stává u mladších partnerů, kdy vy už jste někde jinde a oni se ještě plně závazný vztah necítí.

2. Hledají pravou lásku, kterou ale posuzují podle hladiny adrenalinu
U těchto typů lidí je trvalejší vztah možný jen tehdy, když nejsou milováni a o druhého neustále bojují. Jakmile dojde k opětování lásky jejich vysněným protějškem, onen adrenalinový náboj a jiskření, na kterém je postaveno jejich vnímání lásky, mizí a zklamaně odcházejí hledat tu „pravou lásku“. Zde se nic nedá dělat. Těžce přestanete dávat energii a lásku člověku, který si získal vaše srdce a jakákoli hra je dlouhodobě neudržitelnou. Konec konců, ani vám by tento typ vztahu moc spokojenosti nepřinesl. Byl by to pro vás jen neustále se zvyšující stres.

3. Přílišný vliv na jejich život míněním jejich okolí
Těmto lidem stačí, aby jejich okolí projevilo jakoukoli pochybnost o vašem vztahu, ale i o vašem vystupování, vizáži, kondici, atd. Stačí, aby se ozvala připomínka o neperspektivitě vztahu (a to jak z určitého důvodu, tak i bez jeho uvedení) a přestávají společné budoucnosti věřit. Může se jednat o vliv jejich přátel, nebo někoho z rodiny. Mezi námi, je ale toto člověk, se kterým byste mohli žít? Tito lidé nejsou stabilní. Mají prudké výkyvy podle názorů a nálad svého okolí, nelze se o ně opřít. Nevěří sami sobě, svému úsudku, ani svým pocitům. Vždy se podřídí někomu, koho uznají jako autoritu.

4. Útěk před láskou
I přítomnost lásky dokáže některé lidi přimět k náhlému ukončení vztahu. Zde jde o typ lidí, kteří nesnesou, když ztrácí kontrolu nad svými pocity. Důvodem mohou být předchozí zklamání, kdy se nakonec dotyčný natolik bojí zklamání a zranění, že raději půjde do vztahu z bez citů. Druhým důvodem útěku před láskou je postoj, že city jen oslabují. Tito lidé vnímají city jako slabost, nikoli jako něco nádherného. Ztráta kontroly nad svými city je pro ně neúnosnou a bez mrknutí oka vztah zlikvidují. Přestáváte pro ně z minuty na minutu existovat. Potom si připadáte, jako když klepete na dveře bytu u neznámého člověka.

5. Orientace na jiné pohlaví, než jste vy
Ano, i toto se stává. Pro hodně lidí nepochopitelné, ale stává se to, když si dotyčný plně uvědomí a přizná svoji sexuální orientaci. Ne, že by již dříve nevnímal přitažlivost svým pohlavím, ale zkouší, jestli by to nešlo i v heterosexuálním vztahu, popř naopak. Většinou tyto pokusy bývají neúspěšné a dotyčný zjišťuje, že se necítí dobře. Z tohoto důvodu potom i odchází.

Vždy, když jakýkoli vztah končí, je zde důvod. Jak dobře víte: kdo chce mít důvod, najde si ho za každých okolností. Pro člověka, který je náhle opuštěný je zde jediná otázka: „Chtěl být se mnou?“ Jakmile vás onen člověk opustí, tak realistickou odpovědí je: “Bohužel, nyní být se mnou nechce. Rozhodl se a opustil mě.“ A podle toho je třeba se dále zařídit. Rozhodně se netrapte otázkou „PROČ?“ Prostě to v současné době není ten pravý. Děkujte za krásné chvíle, které jste spolu prožili. Určitě pro vás do budoucna budou jedním z měřítek a uvědomění si, co od vztahu chcete a co hledáte. A ten pravý? Ten přijde a rozhodne se právě pro vás…..


Pokud se ti líbil tento příspěvek - sdílej!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *