Pokud se ti líbil tento příspěvek - sdílej!

Je to již déle, než půl roku, co se Gábině podařilo ukončit jeden šílený vztah. Upřímně si ale musí přiznat, že ona ho neukončila, ukončil to on. Do poslední chvíle doufala, že vše bude jinak. Doufala, že on není takovým, jak se k ní chová. Hledala za jeho krutým a násilnickým chováním jemného a citlivého člověka, který je obětí nepochopení druhých. Tím se ocitla v kruhu, ze kterého nebyla cesta ven. Snažila se ho pochopit. Neustále hledala důvody a nepřirozeně je roubovala na jeho chování. Ohýbala si realitu tak, jak to snad ani nejde. Zakrývala si oči i uši před jeho krutostí a bezohledností. Zakrývala ústa druhým ve chvíli, kdy o něm začala řeč. František je totiž jeden z mála lidí, o kterém ti, kteří jej znají nedokážou říci: Má své chyby, ale já ho mám rád.“ Každý, kdo ho poznal naopak říká, že čím dále od něho, tím lépe.  Gábina tenkrát varování ignorovala a ještě se ho zastávala.

Jak to celé začalo? František si jí tehdy získal svým okouzlujícím úsměvem a hranou laskavostí, která však brzy skončila. Potom následovaly roky ponižování, urážek, facek a kopanců. Gábina byla jednou z jeho četných milenek, které toužily po Františkově přízni. Když se Gábina zpětně otočí, říká, že nechápe, co na něm tenkráte měla. Člověk, který druhé ponižuje, atakuje, je nezodpovědný, nedrží slovo, na nikom mu nezáleží. Dokonce ani na vlastním dítěti z prvního manželství ne. Zadaný muž, který svoji partnerku podvádí s několika milenkami. Muž, který si užívá svoji moc nad druhými a čím větší nadvládu cítí, tím krutější je jeho chování. Kam jsem !proboha! dala oči?! No, hlavně, že je to za mnou. Toto už nikdy nechci prožívat. Nechce to sice prožívat znovu, ale v hlavě si tajně tvoří scénáře, jak se on změní. Třeba se k ní potom vrátí. Zazvoní jí u dveří a vyzná jí lásku. A třeba s ním bude mít ještě rodinu…dítě…

Sedí doma a zamyšleně hladí kočku. Vtom zazvoní zvonek a Gábina jde otevřít. Když viděla, kdo ji přišel navštívit, zatočila se jí hlava. Ve dveřích stojí František a vedle něho Alžběta, jeho partnerka.
„Co máš s Františkem?!“ vyjela na Gábinu Alžběta. „Už nic…“, odpovídá Gábina. Pozoruje, že se schyluje k bouřce, proto je oba pozvala dál. Nechce, aby probíhalo divadlo pro celou ulici.

„Našla jsem tvé fotky ve Františkově telefonu! Našla jsem vaši konverzaci! Co si to dovoluješ! Co s ním máš?!“ zvyšujícím se hlasem udeřila Alžběta na Gábinu.
„Jak jsem řekla, už dávno nic!“, odsekla Gábina.
„Proč jsi s ním spala, když víš, že je to můj přítel?!“ křičí Alžběta na Gábinu a vrhá se na ní. Došlo na pár facek, po kterých Gábina odpověděla: „ A proč jsi s ním, když tě podvádí s půlkou města?“

Alžběta se zarazila a opatrně se zeptala: „Řekni mi jméno, s kým ještě něco měl v době, kdy byl se mnou.“
Do toho se již vložil František: „Miláčku, budeme odcházet…“
Alžběta ale nesouhlasí: „Ne! To tedy nebudeme. S kým ještě něco měl? Řekni mi to!“
Gábina odpovídá: „Tak například s Játrovkou.“
„Cožeee!!! Ty jsi spal i s ní! Ty jsi mě podvedl s Ninou! To nemyslíš vážně!“
Gábina jen valí oči, když se Alžběta vrhá na Františka. Trhá nu vlasy, padají facky, ani kopanců není ušetřen. František se snaží zachránit situaci: „Ale miláčku, vždyť víš, že jsem ti dal zásnubní prsten.“ Alžběta se hrdě podívala na prst a zamávala významně šperkem Gábině před očima. Gábina už toho ale začíná mít dost.
„Mě váš vztah nezajímá. Ty si ho užij, když si myslíš, že prsten ti zaručí jeho věrnost. Kdysi mi o tom řekl že je to jen taková hra, aby tě přesvědčil. Označil tě za nezralé a trochu hloupé stvoření. Buď s ním šťastná a netahej mě do toho!“
„Ne, to jsem nikdy neřekl!“
„Neřekl, ale napsal. Podívej!“ Gábina ukazuje Františkovi chat, do kterého nahlíží i Alžběta. „Tak hra? Koukej mi vrátit všechny mé peníze, které jsem ti dala na zařízení domu! Okamžitě mi všechno vrať!“ křičí Alžběta na Františka, který má ve tváři výraz, jako kdyby se mu zjevil dinosaurus. Opět se vrhá na Františka a padají další facky. Gábina jen zírá. On, který se vždy choval jako macho. On, který si pro facku, či kopanec nikdy daleko nešel. On, který všechny vždy ponižoval tu teď stojí a stává se menším a menším. Vždyť je to zbabělec, běží Gábině hlavou.

Když se Gábina vzpamatovala ze šoku, uvědomila si, že na jejich hádky a zfackovaného Františka opravdu není zvědavá. S doporučením, ať si to vyřídí doma je vyhazuje ze dveří. Má z toho smíšené pocity. Je v šoku sama ze sebe, toto od sebe nečekala. Byla vždy ta, která ustupuje a mlčí. Vždy se na sebe za to zlobila. Nyní nejen, že nemlčela, ale řekla vše, co si myslela. Opravdu vše. Cítí stres, ale zároveň úlevu. Uvědomila si, že tím, co proběhlo se něco v ní změnilo. Něco se přetrhlo a bylo to pouto na Františka. Jediné, nad čím chvíli uvažovala bylo, zda ještě po tomto Alžběta s Františkem zůstanou. Náhle se zarazila, vztyčila hlavu a řekla si nahlas: „A co je mi do toho! Mám svůj život!“
Gábina vyhrála. Vyhrála a může jít dál…


Pokud se ti líbil tento příspěvek - sdílej!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *