Představte si, že jste právě dosáhli svého cíle. Jaké to je? Co vidíte, slyšíte a cítíte?

Jeden klient charakterizoval koučovací sezení slovy, která mi utkvěla v hlavě a s dovolením budu citovat: “Teď se mi rozvázaly ruce a já vím, že můžu a jak.”

Co je koučink?
Jsem si vědoma, že málokdo ví, co skutečné koučování je. Není to přátelský pokec. Není to ani poradenství, kdy bych vám striktně nadiktovala, co přesně máte dělat. Jedná se o konstruktivní rozhovor, ve kterém jste vy těmi, kdo nachází ta nejlepší řešení a možnosti.  Jako kouč se stávám vaším partnerem pro přemýšlení a během koučování vás udržím zaměřené na cíl. Také si na základě koučovacího rozhovoru stanovíte akční kroky. To znamená, že koučink vám ušetří čas, energii a peníze. 

Sami víte, že toto přátelský pokec neumí, protože…protože je to přátelský pokec, nikoli koučink. Kolikrát jste se v přátelském rozhovoru dostali do víru emocí, které vás doslova pohltily? Jak často v osobním rozjímání odbočíte od tématu během pár minut? Najednou zjišťujete, že jste se zamotali do svých myšlenek. Kde máte podstatu, cíl a možnosti? Koučink nabízí soubor technik, které toto nedopustí. Čili šetříte nervy a čas.

Cílenými otázkami vás povedu k vystoupení ze zaběhnutého způsobu myšlení, čímž získáváte více reálných možností a tím i svobody. Budu vás inspirovat přesně mířenými otázkami k objevení nových způsobů přemýšlení a ke změnám úhlu pohledu. Vše budete moci ihned převádět do praxe. A řekněme si upřímně, že bez reálných kroků se úspěchů nedosahuje. Proto koučink vždy vyústí do praktických činů.

Proč je důležité, abyste cesty nacházeli vy sami?
Je to jednoduché. Stimulováni mými silnými otázkami se učíte jinému stylu myšlení. Objevujete a navyšujete svůj potenciál. Víte přesně co a proč děláte. Víte to, cítíte to a jste s tím v souladu.
Protože vše vyplývá z vás, jste autentičtí a tudíž jste sami sebou. Otevíráte v sobě netušený potenciál, kterým budete překvapovat sami sebe i vaše okolí.

  • Chcete být efektivnější ve svých krocích na cestě za svým cílem?
  • Chcete se naučit novým dovednostem?
  • Chcete se vidět v realitě tam, kde jste ve snech?
  • Máte rádi objevování, které převádíte ihned do praxe?

V tom případě je výsledkově orientovaný koučink výborná volba.