Pokud se ti líbil tento příspěvek - sdílej!

„Chci nějaký amulet!“
„A co od toho amuletu chceš?“
„Já nevím….asi ochranu? To prý je dobré, jsem někde slyšela… Nebo bych měla chtít ještě něco?“
„Ty si chceš kupovat amulet a nevíš proč? Nevíš, na co ho potřebuješ?“
„No, nevím. Ale je to moderní. Co třeba pentagram, ten je přeci cool! Nebo draka! Jééé, hele, tady je Isis!! To by taky šlo, ne?“
„A ty něco víš o Isis, pentagramu, nebo dračí symbolice?“
„Neee, proč? Ale já si myslím, že něco z toho by šlo….teď to přeci frčí!“

Upřímně, to by nešlo. Ne s tímto přístupem. A proč by to nešlo? Odpověď je prostá: ať se rozhodnete pro jakýkoli amulet, je třeba vědět, co vy sami chcete a co od amuletu požadujete. Pokud nevíte, amulet bude sice působit, jenže jak? Nic není jen kladné, či záporné. Vše má dvě stránky, které se vzájemně prolínají a vše je barevné, stejně jako každý člověk. Při výběru amuletu je třeba přihlížet nejen k vlastnostem daného symbolu, ale i k vlastnímu charakteru a k tomu, co je vaší aktuální potřebou. Potom se vyhnete nepříjemnému překvapení, o kterém by mohla vyprávět paní Alena z následujícího příběhu.

Alena měla spokojené manželství. V zaměstnání byla také spokojena a mohla o sobě bez přetvářky říci, že žije tak, jak vždy chtěla. Jednoho dne přišla její kolegyně s krásným šperkem na krku. Jednalo se o symbol hada ve stříbře s vloženým ohnivým opálem ve středu přívěsku. V práci její šperk vzbudil veliký zájem a Alena zatoužila po něčem podobném. Snažila se přívěsek najít na netu, a když se jí to nepodařilo, zeptala se své kolegyně, kde ho koupila. „Ten je vyrobený na zakázku,“ usmála se kolegyně. Alena nelenila a do dvou měsíců se její dekolt pyšnil podobným šperkem.
Během poměrně krátké doby nabral život Aleny divočejší průběh. Neustále narážela na nové výzvy a na nové kontakty. Objevovaly se podněty, které podkopávaly vše, čemu dosud věřila. Postupně zmizely pocity jistot a ona se začala ve všem ztrácet. Byla nesoustředěná doma i v práci. Jako by ztratila směr. Najednou nevěděla, co vlastně chce.
Přišla za mnou s prosbou, že potřebuje dát svůj život do pořádku. Netuší co se děje, ale manželství se jí začalo hroutit, v práci to bylo také takové divné. A ona sama se necítí dobře a bojí se, co se stane. Prý není den, aby se nestalo něco divného. Okamžitě jsem zaregistrovala její amulet. Zeptala jsem se jí, co chtěla změnit ve svém životě, že se rozhodla právě pro tento symbol podpořený opálem.
„Ale já nechtěla nic měnit, já byla úplně spokojená!“ na to Alena.
„Jenže to, co nosíte na krku změny vyvolává. Máte zde symbol hada a ohnivý opál. Toto je amulet pro vyvolání změn, a ne zrovna malých.“ Alena byla v šoku. Nikdy nad tím nepřemýšlela. Amulet tedy sňala z krku a společně jsme našli jiný amulet pro větší stabilizaci, který byl nabit pro konkrétní účely. Aleně se život postupně začal srovnávat. Samozřejmě stabilizace nějaký čas trvala, protože to znamenalo v první řadě zharmonizovat ji samotnou. Naštěstí se to v tomto případě obešlo bez jakýchkoli následků v životě Aleny a jejích blízkých.

Stejně jako k vlastnostem symbolů je třeba přihlížet i k charakteru kamenů a kovů. Nad jejich kombinacemi…. Nic z toho, co na sobě nosíte nezůstane bez odezvy. Jak mnozí vědí, život ovlivňují  barvy, které nosíte, a ve kterých žijete; hudba, kterou posloucháte; lidé, se kterými se setkáváte, a kterými se obklopujete atd. Amulety jsou mocným nástrojem pro ovlivnění vnímání člověka, pro změny naladění lidské mysli, či pro její posílení v požadovaném aspektu. V případě, že amulet není vybrán za určitým účelem, nebo není v souladu s nastavením člověka, může napáchat mnoho škod. Ale v případě, kdy je amulet pečlivě zvolen s přihlédnutím k uvedeným aspektům, bude vám pomáhat.

Někteří lidé si myslí, že budou nosit po celý život jeden amulet, který nikdy nesejmou. Ani toto není příliš reálné a určitě vás již napadá důvod. Ano, hodnoty a priority se během života mění. Někdy máte potřebu změn, jindy stability. Jednou voláte po změně finanční situace, jindy po lásce a rodině. Někdy potřebujete jen nasměrovat, nebo si uvědomit, co je vaše priorita. Amulet pro uzemnění bude jiný, než amulet pro usnadnění astrálního cestování. Mnoho lidí si také myslí, že když si zakoupí patřičný amulet, vše se začne dít samo. I to je mýtus. Amulet vám otevře cesty, může napomoci se dostat do žádoucí situace, potkat určité lidi, nebo se dostat k důležitým informacím. Jestli toho všeho člověk využije, je pouze na něm samotném.

Amulety jsou moc fajn, ale musíte vědět, co chcete vy sami a co požadujete od amuletu. Amulet je geniální sluha, ale špatný pán.


Pokud se ti líbil tento příspěvek - sdílej!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *