Pokud se ti líbil tento příspěvek - sdílej!

Karma je prý zdarma. Co si ale lidé neuvědomují, že nic není zdarma. Zdarma není nic, co by stálo skutečně za to. A že za něco neplatíte zrovna penězi? Peníze jsou odměna na vynaloženou energii a čas. Je to odměna vyjádřená hmotou, abyste měli za co žít. Peníze jsou zkrátka prostředek, který vám umožňuje důstojný život.

Za peníze si ale nekoupím určité důležité faktory v životě.
Ano, je to pravda. Nekoupíte si důvěru, ani lásku. Nekoupíte si skutečné hluboké přátelství. Nekoupíte si spokojenost, když ji neumíte prožít. Ani štěstí ne, když jej neumíte vidět. A konec konců ani tu radost ne, když si ji nedovolíte prožívat. Nicméně skutečně si myslíte, že toto jsou devízy, které jsou zadarmo? Jako odměnu za své vynaložené úsilí získáváte právě toto vše. A že neplatíte penězi? To nic nemění na tom, že zdarma to není. Jen namísto financí dostáváte výše psané.

A stejné je to i s karmou. Opravdu je zdarma? 
Karma je zákon příčiny a následku. Je to jednoduše řečeno princip sklízení následků za své činy, přístup, smýšlení atd. Toto je karma, o které kdosi tvrdí, že je zdarma. Ono to ale až tak zdarma při hlubším zamyšlení není.

Karma je zdarma!
Ono se mu to vrátí!
Častý argument lidí, proč nic neřešit. Přitom se to velice často týká situací, kdy by právě ti, co rádi tyto citáty používají, konat měli. Nechali si ublížit. Dovolili na sobě páchat druhému člověku krutosti a nechali se týrat. Týrali zároveň i sami sebe a věnovali energii a svůj čas někomu, kdo to nehodlal nikdy opětovat. Dávali někomu sami sebe a svůj život. Neodešli a stále doufali v nereálný zázrak.

A už hřímá hlas: “Ono se mu to vrátí, hajzlovi!”
Toto však není ani tak na filozofické řešení karmy tyrana, ale na praktické řešení té vaší. Vašeho přístupu. Hledání viníka jen odvádí pozornost od řešení vlastního problému, na který vás osud tak nevybíravě upozorňuje. Je to ve vaší moci vyřešit? Ano! Jen většinou ne tou cestou, kterou byste preferovali. Vaše činy a vaše smýšlení jsou jako magnet. Nejen díky vnějším projevům, ale také díky energiím, kterými se obklopujete a kterými se naplňujete. Dále si uvědomte, že i vy si svým přístupem neustále vytváříte svoji další karmu. A ne hezkou…nedodržujete totiž zákon dávání a přijímání. Dá se tedy říci, že porušujete zákony.

Karma a její smysl
Karma nám dává podněty. Jedná se o nevyhnutelné události, které si musíme na základě svých činů z minulosti prožít. Karma je tedy i lektorem, kdy se učíte přijímat věci tak, jak jsou a až poté k nim zaujímat postoj. Již to, že se učíte přijímat realitu a samotný fakt, že něco nemůžete ovlivnit, tak, jak byste rádi, je velikou školou. Drsnou školou osudu. Co je pro mnoho lidí ještě drsnější a nejsou to ochotni přijmout, že máte vliv na to, co z toho všeho v důsledku bude a jak budete dále žít. Vaše reakce na podněty veškeré další dění ovlivňují. Říká se tomu odpovědnost za své konání a smýšlení. A svoji další budoucnost si utváříte přítomností.
Pozor na zavádějící myšlenky, kdy lidé slyší slovo “karma” a mají okamžitě husí kůži a děs v očích. Karma není jen děsivá a zlá. Karma může být i velice příjemná a radostná. Je to následek příčiny. Každým okamžikem si tedy všichni tvoříme svoji další karmu a je jen na každém, jaká bude.

Pojďme na začátek
Podle mnohých teorií si duše sama tvoří svůj životní plán. Zapíše do akášické knihy, co všechno chce během vtělení prožít. Zanese tam podněty, které se poté skutečně dějí. Je ale nutné podotknout, že duše bez hmotného těla, emocí, tužeb, bolesti a bez konkrétních rysů osobnosti nemá ani ponětí, jak to vše bude jako žijící člověk pociťovat a prožívat. Někdy si proto naloží více, než poté unese a potřebuje pomoc, aby situaci mohla zvládnout. No, řekněme si upřímně, že bez vazeb, tužeb, starostí a aktuálních emocí se to plánuje snadno. Nicméně pojďme z toho vycházet.
Duše si naplánuje podněty. To jsou důležité principiální prožitky, které jsou nevyhnutelné. Jak se k nim postavíte a jak je budete v praxi řešit, to už v plánu není. Následky takových podnětů tedy nejsou jasně definované. Slyšela jsem, že podle toho, jak se k podnětu postavíte a jak jej dokážete v principu vyřešit, se dokonce může další plán v akášické knize přepsat a změnit. Zajímavé, že?

Mám trochu odlišný názor, co se týká přepisování plánu. Duše si přeci dává úkoly, které chce úspěšně zvládnout a nabrat při tom zkušenosti skrze reálný prožitek. Nemyslím si, že by při plánování podnětů myslela na to, že se po celý život bude točit v kruhu jednoho opakujícího se nevyřešeného problému. Jak to tedy chápu já? Při přesně zacílené práci se mění náhled na věc a vnímání celé záležitosti. Jakmile získáte jiný přístup, budete jinak reagovat a tím posunete svoji budoucnost. Proč píši posunete? Protože z mého pohledu jste splnili předsevzatý úkol a můžete postoupit dál. Že by právě toto bylo naplňování plánu duše tak, jak si představovala?

Karma není jen osobní, ale i rodinná
Dá se říci, že rodina je jako dlouhý vlak. Když se chcete z rodinné karmy vymanit, je třeba přestoupit do jiného vlaku. A to často ani nejde.
Co s tím, když se mi to nelíbí? Uvědomte si, že čím více budete slepě bojovat, tím menší vliv na svůj život máte. Boj nikdy nesmí být slepý, když na něj přijde. Na začátku je třeba přijmout rozdané karty. Na druhé straně si je dobré uvědomit, že po mnoho generací se nasbíralo do vaší rodinné karmy nemálo různých zkušeností a energií. A k těm energií vy máte přístup. Jaké energie využíváte, to už je na vás. Tudíž rodinná karma se dá vcelku dobře využít tak, že můžete přestoupit do jiného vagonu s jiným obsahem.

Je karma zdarma? Ne, zdarma není nikdy nic.


Pokud se ti líbil tento příspěvek - sdílej!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *