Někdo může arte koučink zaměňovat s arteterapií. Ano, jisté podobnosti tu jsou, ale jsou zde také podstatné rozdíly.

Kreslení obrázku a jeho následný rozbor
Když budete kreslit obrázek, kreslíte vyjádření určitého tématu / cíle. Již samotná kresba probíhá ve výsledkovém rámci. Můžeme se takto zaměřit na vyjádření svého podnikání, sama sebe, své kreativity, akčnosti, ale také vztahů atd. Když budete mít cíl např. zvýšení produktivity, celá tvorba obrázku bude řízena daným cílem / záměrem.

Díky intuitivní kresbě dochází k odhalení silných stránek, ale také nedostatků, přehlížených faktorů a bloků. Protože jsem kouč, nebudu vám suše diktovat, co v obrázku vidím. Budu vám klást otázky, na základě kterých jednak budete přemýšlet nad tím, co byste možná ani neřešili, ale také si mnoho uvědomíte. Častokrát klienti sami během sezení obrázek mění vzhledem ke zjištěným faktům.

Rozsah
Můžeme pracovat s kresbou, ale pod arte koučink spadá význam stylu oblékání a sebevyjádření, dále předmětů, kterými se obklopujete. Najdete ve vašem domě či kanceláři a ovlivňují vaše podvědomí. Jen tak pro zajímavost:
Jaké symboly máte rádi? 
A jaké na vás naopak nepůsobí dobře?
Co barvy?
 
Předměty a symboly
Každý člověk se obklopuje určitými předměty. Můžete nosit různé šperky a doplňky, můžete mít různé vybavení domu a jednotlivých místností. Tyto předměty působí na vaše podvědomí, tím ho programují. Ovlivňují vaše smýšlení, emoce a čemu budete prioritně věnovat pozornost. Samozřejmě si tak přitahujete do života určité události.

Můžete například toužit partnerství, po lásce, po lepších financích, po hlubším osobním rozvoji, po sebelásce, sebehodnotě, uznání atd. Někdy se ale nevědomky odklopíte předměty, které vaši snahu negují.
Často lidé používají nevědomě symboly, které jdou vyloženě proti naplnění jejich potřeb. Jak jsem výše uvedla, čím se obklopujeme, to působí na naše podvědomí a podle toho se odvíjí další události v životě.

Artekoučink a styl
Ano i styl oblékání, účes, líčení a doplňky ovlivňují psychiku vaší i vašeho okolí. Řekněte sami: Jak se cítíte v plesových šatech a jak v teplákách?
Jo, uvedla jsem veliký kontrast. Nicméně i styl a výběr barev má vliv na váš život. 

Závěrem
Arte koučink pracuje s vaší kreativitou. Díky vaší vlastní tvořivosti umí arte koučink odhalit podvědomé procesy, ke kterým bychom se jen prostřednictvím slov nikdy nedostali. Umí je samozřejmě nejen odhalit a zvědomit, ale také s nimi umí dále pracovat.

  • Chcete začít pracovat s vlastní tvořivosti a kreativitou?
  • Chcete ji rozvíjet a vynést na světlo?
  • V tom případě je arte koučink to pravé pro vás.

Co na arte koučinku opravdu oceňuji, je vysoká efektivita a zároveň nenásilnost a jemnost, se kterou pracuje.